SAJTÓKÖZLEMÉNYEK | Pénzügy | Közel megduplázta eredményét az NN csoport


MTI: Közel megduplázta eredményét az NN csoport
Budapest | 2015-08-11 08:25 | MTI



Az NN csoport vezetése - a hosszú távú, a nettó eredmény 40-50 százalékát megcélzó osztalékpolitikájával összhangban - 0,46 eurós osztalékelőleg kifizetésére tett javaslatot.

Minden üzletágban javította eredményességét az NN Group biztosítási és vagyonkezelő cégcsoport a második negyedévben, így 488 millió eurós működési eredményt ért el, ami 90 százalékkal magasabb az előző év hasonló időszakának teljesítményénél - közölte a csoport magyar leányvállalata, az NN Biztosító szerdán az MTI-vel.

A társaság nettó nyeresége 56 százalékkal 392 millió euróra emelkedett.
Az NN csoport vezetése - a hosszú távú, a nettó eredmény 40-50 százalékát megcélzó osztalékpolitikájával összhangban - 0,46 eurós osztalékelőleg kifizetésére tett javaslatot.

A közlemény szerint a cég tőkehelyzete - a kedvezőtlen piaci folyamatok és az euró gyengülése ellenére - továbbra is stabil: az IGD fizetőképességi ráta 306 százalékos volt a második negyedévben, a cég kapitalizációja 1,6 milliárd euróra emelkedett.

A tőkearányos megtérülés (ROE) 14,9 százalék volt a második negyedévben, jelentős növekedést mutatva az előző év azonos időszakának 8,7 százalékos rátájához képest.
Az NN csoport kezelt vagyona 4,2 százalékkal, 184 milliárd euróra nőtt a második negyedév végére az egy évvel korábbihoz képest.

Az NN európai biztosítási ágazata - amelynek a magyar NN Biztosító Zrt. is része - 24,1 százalékkal emelve profitját, 55 millió euróval járult hozzá a működési eredményhez. Európában az NN folytatta az alacsony kamatkörnyezetre reagáló stratégiáját, így újrapozícionálja megtakarítási termékeit, és az életbiztosítási védelmet nyújtó termékekre helyezi a hangsúlyt.

Az NN Group 18 országban van jelen, erős piaci pozíciókban Európában és Japánban. A cégcsoport Hollandiából indult és 170 éves múltra tekint vissza. Több mint 12 ezer munkatársával 15 millió ügyfelet szolgál ki.

Az NN csoport 2014-ben vált függetlenné az ING csoporttól. Az NN csoport vállalatai világszerte 2015-ben vezették be az NN márkanevet.

Magyarországon 1991-ben jelent meg a biztosító - Nationale-Nederlanden - néven, az idén pedig a magyarországi ING Biztosító is visszatért az NN névhez, és működését NN Biztosító név alatt változatlan formában folytatja.







TOVÁBBI ANYAGOK EBBŐL A KATEGÓRIÁBÓL







-tól   -ig
Internet  |  Légi ipar  |  Gazdasági Jog  |  Karrier  |  Gyógyszeripar  |  Hirdető/márka  |  Ügynökség  |  Kutatás  |  Mobil  |  E-biznisz  |  Kereskedelem  |  Logisztika  |  DM/Promóció  |  Design  |  Rendezvény  |  Felelősség  |  PR  |  Pénzügy  |  Konferencia  |  Kultúra  |  Oktatás  |  Pályázati projekt  |  Üzlet  |  Környezet  |  Támogatás  |  Digitalizáció  |  Energia  |  Technológia  |  Statisztika  |  Építőipar  |  Élelmiszeripar  |  Mezőgazdaság  |  Ingatlan  |  Egyéb  |  Outdoor/indoor  |  Idegenforgalom  |  Szponzoráció  |  Média  |  Járműipar  |  Tőzsde  | 

TÖLTSE FEL!
Küldjön nekünk Ön is sajtóközleményeket, melyeket ellenőrzés után ingyenesen megjelenítünk! A feltöltéshez regisztráció szükséges, ami szintén ingyenes!