|
|
|
|
|
SAJTÓKÖZLEMÉNYEK | Üzlet | Tovább kell erősíteni az eredményes magyar-kazah kapcsolatokat
ÜZLET
MTI: Tovább kell erősíteni az eredményes magyar-kazah kapcsolatokat
2018-09-27 16:32 |
A magyar-kazah együttműködés az elmúlt húsz évben sikeres volt, tovább kell erősíteni az eredményes kapcsolatokat - mondta a pénzügyminiszter Karcagon. Varga Mihály a karcagi tiszteletbeli kazah konzulátus alapításának 20. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen úgy fogalmazott: minden ember vágya, hogy megismerje, honnan származik, kik voltak az ősei, mert e nélkül a történelemben sem talál kapaszkodót, nem találja helyét a világban. Hozzátette: az örökségül kapott kun-kipcsak gyökerekhez ragaszkodni kell. A kipcsak török nép volt a középkorban, ma a türk nyelvcsalád egyik ágának megnevezése. Varga Mihály az elmúlt húsz év eredményei között említette, hogy Magyarország és Kazahsztán egymás stratégiai partnerévé vált. Emlékeztetett: Orbán Viktor miniszterelnök szeptember elején részt vett a türk nyelvű államok tanácskozásán a kirgizisztáni Csolpon-Atában. Kiemelte: a magyar és a kazah fővárost már közvetlen légi járat köti össze. Jelezte, hogy 2017 végére megduplázódott a kereskedelmi forgalom a két ország között. Fazekas Sándor fideszes országgyűlési képviselő elmondta: Magyarországon Karcag volt az első vidéki város, ahol kazah konzulátus létesült. Hozzátette:a kazah-magyar kapcsolatok az elmúlt két évtizedben folyamatosan erősödtek. A stratégiai partner Kazahsztánnal sikeres gazdasági kapcsolatok létesültek, beleértve a vetőmagtermesztést és a gyümölcs- és növényfajták genetikai megőrzését. Kovács Sándor fideszes országgyűlési képviselő azt mondta, hogy a kazah kapcsolat a közös gyökerek, a kipcsak származás miatt különösen fontos a nagykunsági embereknek. A 2006-ban a hivatalba lépő kormány nem tartott igényt a konzul és a konzulátus munkájára, a karcagi konzulátus felfüggesztette működését - mondta, hozzátéve, a 2010-es kormányváltást követően elhárultak az akadályok, a konzulátus folytathatta munkáját. Horváth Lászlót 2012-ben ismételten felkérték a tiszteletbeli kazah konzul tisztségének betöltésére. Az eseményen Horváth László azt mondta: a rendszerváltás után a kazahok is keresték az identitásukat, "az ottani kunok szemében mi vagyunk a legnyugatibb kazahok". A kazahok tehát rokonaikat is tisztelik a magyarokban, és ennek felismerése egyre szorosabb kapcsolatok ápolására ösztönöz - jegyezte meg. Az ünnepségen Dobos László, Karcag polgármestere (Fidesz-KDNP) is fontosnak nevezte a magyar-kazah kapcsolatok ápolását és elmélyítését.
TOVÁBBI ANYAGOK EBBŐL A KATEGÓRIÁBÓL
|
![]() ![]()
Internet |
Légi ipar |
Gazdasági Jog |
Karrier |
Gyógyszeripar |
Hirdető/márka |
Ügynökség |
Kutatás |
Mobil |
E-biznisz |
Kereskedelem |
Logisztika |
DM/Promóció |
Design |
Rendezvény |
Felelősség |
PR |
Pénzügy |
Konferencia |
Kultúra |
Oktatás |
Pályázati projekt |
Üzlet |
Környezet |
Támogatás |
Digitalizáció |
Energia |
Technológia |
Statisztika |
Építőipar |
Élelmiszeripar |
Mezőgazdaság |
Ingatlan |
Egyéb |
Outdoor/indoor |
Idegenforgalom |
Szponzoráció |
Média |
Járműipar |
Tőzsde |
![]()
TÖLTSE FEL!
Küldjön nekünk Ön is sajtóközleményeket, melyeket ellenőrzés után ingyenesen megjelenítünk! A feltöltéshez regisztráció szükséges, ami szintén ingyenes!
![]()
American Tourister | SPAR | Kána-tó | AKKO Invest | életmód | MITTE | laptop | Gyereknap | csésze | autó | rehabilitáció | étrend | Szerencsejáték | tea | műanyag ablak | IVSZ | szerszám | CNC | AutoWallis Csoport | élelmiszerbiztonság | pénztárca | fogászat | kortizol | Vonalkód
|
|
PARTNEREINK
|