SAJTÓKÖZLEMÉNYEK | Energia | Csaknem két és félszeresére nőtt az OMV Petrom nyeresége Romániában


MTI: Csaknem két és félszeresére nőtt az OMV Petrom nyeresége Romániában
2018-02-27 11:54 |



Csaknem két és félszer nagyobb, 2,489 milliárd lej (534 millió euró) volt az OMV Petrom nyeresége tavaly Romániában - jelentette be az osztrák vállalat.

Két éve az olaj- és gázipari vállalat profitja 1,038 milliárd lej volt, így a növekedés 140 százalékos.

A vállalat üzleti forgalma 17 százalékkal, 19,435 milliárd lejre bővült tavaly az előző évi 16,647 milliárd lej után. Az osztrák vállalat olaj- és gázkitermeléssel is foglalkozik Romániában.

Az OMV tavaly 15 százalékkal többet, 2,969 milliárd lejt költött beruházásokra. Az idén 3,7 milliárd lejt terveznek beruházásokra fordítani. Mariana Gheorghe a vállalat vezérigazgatója elmondta: az idén a pénz egy részét a Fekete-tenger Neptun talapzatában rejlő földgáz kitermelésére költik.

Az OMV Petrom piacvezető Romániában a kiskereskedelemben értékesített üzemanyag-mennyiség szerint.








TOVÁBBI ANYAGOK EBBŐL A KATEGÓRIÁBÓL







-tól   -ig
Internet  |  Légi ipar  |  Gazdasági Jog  |  Karrier  |  Gyógyszeripar  |  Hirdető/márka  |  Ügynökség  |  Kutatás  |  Mobil  |  E-biznisz  |  Kereskedelem  |  Logisztika  |  DM/Promóció  |  Design  |  Rendezvény  |  Felelősség  |  PR  |  Pénzügy  |  Konferencia  |  Kultúra  |  Oktatás  |  Pályázati projekt  |  Üzlet  |  Környezet  |  Támogatás  |  Digitalizáció  |  Energia  |  Technológia  |  Statisztika  |  Építőipar  |  Élelmiszeripar  |  Mezőgazdaság  |  Ingatlan  |  Egyéb  |  Outdoor/indoor  |  Idegenforgalom  |  Szponzoráció  |  Média  |  Járműipar  |  Tőzsde  | 

TÖLTSE FEL!
Küldjön nekünk Ön is sajtóközleményeket, melyeket ellenőrzés után ingyenesen megjelenítünk! A feltöltéshez regisztráció szükséges, ami szintén ingyenes!