|
|
|
|
|
SAJTÓKÖZLEMÉNYEK | Energia | Az ExxonMobil és az OMV Petrom 2020-2021-ben kezdi el a fekete-tenge...
ENERGIA
MTI: Az ExxonMobil és az OMV Petrom 2020-2021-ben kezdi el a fekete-tengeri földgáz kitermelését
2018-02-26 16:05 |
Az amerikai ExxonMobil és az osztrák OMV Petrom várhatóan 2020-2021-ben kezdi el kitermelni a fekete-tengeri földgázt, és évente 6 milliárd köbméter gáz felszínre hozását tervezik a Neptun talapzatból. Egy bukaresti energiaügyi konferencián Sorin Gal, a romániai ásványkincsek kitermelését szabályozó kormányzati ügynökség vezérigazgatója az Agerpres hírügynökség szerint elmondta: az amerikai vállalatnak 2018 novemberében kellene jeleznie, hogy a projekt a következő szakaszába lép. Hozzátette, a kitermelés tervezett mennyisége, az évi 6 milliárd köbméter gáz több mint a felét teszi ki a romániai éves 10-11 milliárd köbméteres gázfogyasztásnak. A két vállalat sikeresen zárta a második próbafúrást, 2008. óta eddig 1,5 milliárd eurót költöttek a projektre. Az első becslések szerint 42 és 84 milliárd köbméter közötti gázmennyiség lehet a Fekete-tenger alatti gázmezőben. Romániában évente 11 milliárd köbméter gázt termelnek ki. Az elmúlt években több gázlelőhelyet találtak a Fekete-tenger alatt, Sorin Gal becslése szerint, ha valamennyi kitermelése elkezdődik, akkor 2025-ig Románia 18-20 milliárd köbméterre növelheti földgázkitermelését. A fekete-tengeri földgázról Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter tárgyalt február elején Bukarestben, és bejelentette: Románia 2020-ra megteremti a Magyarországra irányuló gázexport műszaki feltételeit, 2022-től pedig lehetőség nyílik jelentős mennyiségű, a Fekete-tengeren kitermelt gáz Magyarországra szállítására, miután magyar vállalatok kötötték le a gázszállítási útvonal teljes, évi 4,4 milliárd köbméteres szállítási kapacitását.
TOVÁBBI ANYAGOK EBBŐL A KATEGÓRIÁBÓL
|
![]() ![]()
Internet |
Légi ipar |
Gazdasági Jog |
Karrier |
Gyógyszeripar |
Hirdető/márka |
Ügynökség |
Kutatás |
Mobil |
E-biznisz |
Kereskedelem |
Logisztika |
DM/Promóció |
Design |
Rendezvény |
Felelősség |
PR |
Pénzügy |
Konferencia |
Kultúra |
Oktatás |
Pályázati projekt |
Üzlet |
Környezet |
Támogatás |
Digitalizáció |
Energia |
Technológia |
Statisztika |
Építőipar |
Élelmiszeripar |
Mezőgazdaság |
Ingatlan |
Egyéb |
Outdoor/indoor |
Idegenforgalom |
Szponzoráció |
Média |
Járműipar |
Tőzsde |
![]()
TÖLTSE FEL!
Küldjön nekünk Ön is sajtóközleményeket, melyeket ellenőrzés után ingyenesen megjelenítünk! A feltöltéshez regisztráció szükséges, ami szintén ingyenes!
![]()
CNC | AutoWallis Csoport | szerszám | Vonalkód | pénztárca | életmód | fogászat | American Tourister | élelmiszerbiztonság | műanyag ablak | Szerencsejáték | SPAR | kortizol | Gyereknap | tea | autó | csésze | AKKO Invest | MITTE | laptop | Kána-tó | étrend | IVSZ | rehabilitáció
|
|
PARTNEREINK
|