|
|
SAJTÓKÖZLEMÉNYEK | Kutatás | A munkahelyek vonzzák a költözőket
KUTATÁS
![]()
OTP: A munkahelyek vonzzák a költözőket
2016-10-18 18:39 | Café PR
Legtöbben személyes okok miatt döntenek a költözés mellett, de dobogós helyet ért a munkahely közelsége, illetve a változó lakásigény is - derül ki az OTP Ingatlanpont és az NRC Marketingkutató felméréséből. A költözés indokai között a házasságkötés vagy élettársi kapcsolat létesítése fordul elő leggyakrabban, a megkérdezettek ötöde emiatt vált ingatlant. Ami a lakásigények változását illeti: 6% családi házba költözés miatt váltott, de akadnak olyanok is, akiknek a lakás mérete bizonyult kicsinek (4%). A felmérés számaiból az is kiderül, hogy a rossz szomszédság miatt a megkérdezettek alig 0,4%-a szedte a sátorfáját. A munkahelyek miatti országon belüli költözésről a nagyberuházások kapcsán esik szó leginkább. A munkahely elérhetőségét, mint szempontot az emberek tizede említette költözésének okaként, a számuk növekszik. "Az elmúlt esztendők egyik fontos változása, hogy a válság alatt több mint duplájára nőtt a munkahely miatt költözők száma. Míg 2005 és 2008 között ez 4% volt, addig a 2008 utáni költözések 10%-ában már a munkahely elérhetősége volt a fő indok" - ismertette Valkó Dávid, az OTP Ingatlanpont vezető elemzője. ![]() ![]()
TOVÁBBI ANYAGOK EBBŐL A KATEGÓRIÁBÓL
![]()
|
![]() ![]()
Internet |
Légi ipar |
Gazdasági Jog |
Karrier |
Gyógyszeripar |
Hirdető/márka |
Ügynökség |
Kutatás |
Mobil |
E-biznisz |
Kereskedelem |
Logisztika |
DM/Promóció |
Design |
Rendezvény |
Felelősség |
PR |
Pénzügy |
Konferencia |
Kultúra |
Oktatás |
Pályázati projekt |
Üzlet |
Környezet |
Támogatás |
Digitalizáció |
Energia |
Technológia |
Statisztika |
Építőipar |
Élelmiszeripar |
Mezőgazdaság |
Ingatlan |
Egyéb |
Outdoor/indoor |
Idegenforgalom |
Szponzoráció |
Média |
Járműipar |
Tőzsde |
![]()
TÖLTSE FEL!
Küldjön nekünk Ön is sajtóközleményeket, melyeket ellenőrzés után ingyenesen megjelenítünk! A feltöltéshez regisztráció szükséges, ami szintén ingyenes! ![]() ![]() ![]()
Iskolaszer | Virsli | Rhoda Scott | pezsgő | fenntartható önkormányzat | tudás | étterem | karácsony | fémipar | Okostelefon | Játék | CV | Varnus Xaver | menstruáció | kutyák | táp | Auchan | telefontok | Magyar Vöröskereszt | lemezhajlítás | álláskeresés | macskák | K&H | társ
![]() |
PARTNEREINK
|