SAJTÓKÖZLEMÉNYEK | Gyógyszeripar | Növekedett a Ceva


Ceva: Növekedett a Ceva
Országos | 2014-07-30 11:46 | Young & Partners



Az első féléves eladások elérték a 366,5 millió eurót, ami 18,3 százalékkal haladja meg az egy évvel ezelőtti értéket.

Változatlan körülményeket és konstans devizaárfolyamot alapul véve a növekedés 10,8 százalék volt. A kedvezőtlen árfolyammozgások az értékesítési árbevételt 22 millió euróval befolyásolták. A cégcsoport magyar leányvállalata, a Ceva-Phylaxia az elmúlt 5 évben csaknem megduplázta eladásait.

Az eladások minden szektorban nőttek, viszont a kutyáknak és macskáknak szánt társállati termékek 12 százalékos növekedést produkáltak. Ennek oka, hogy a cég legújabb terméke, amely kullancsok, bolhák és egyéb paraziták ellen védi az állatokat, rendkívül jó eredményeket ért el az USA-ban, és az Európai Unió országaiba, köztük Magyarországon is sikeresen vezették be az idei évben.

A Ceva július 4-én elindította a 4. tőkeáttételes menedzsment kivásárlását (LMBO), miután sikeresen átalakították a tőkestruktúrát. Az átalakításnak köszönhetően új részvénytulajdonosok széles köre segíti a Cevát a jövőben céljai elérésében: 2020-ra a világ 5 legnagyobb állategészségügyi cégek egyike szeretne lenni.

"Nagyon örülök neki, hogy ilyen sikeresen zártuk az elmúlt fél évet. Az új részvényeseink, és a menedzsment - akik újabb befektetésének köszönhetően továbbra is többségi tulajdonosok maradtak - bizalmukat fejezték ki a vállalatunk jövőbeli fejlődése iránt. Ezek az eredmények azt mutatják, hogy jó úton haladunk a növekedési céljaink elérése felé" - mondta Marc Prikazsky, a Ceva vezérigazgatója.







TOVÁBBI ANYAGOK EBBŐL A KATEGÓRIÁBÓL







-tól   -ig
Internet  |  Légi ipar  |  Gazdasági Jog  |  Karrier  |  Gyógyszeripar  |  Hirdető/márka  |  Ügynökség  |  Kutatás  |  Mobil  |  E-biznisz  |  Kereskedelem  |  Logisztika  |  DM/Promóció  |  Design  |  Rendezvény  |  Felelősség  |  PR  |  Pénzügy  |  Konferencia  |  Kultúra  |  Oktatás  |  Pályázati projekt  |  Üzlet  |  Környezet  |  Támogatás  |  Digitalizáció  |  Energia  |  Technológia  |  Statisztika  |  Építőipar  |  Élelmiszeripar  |  Mezőgazdaság  |  Ingatlan  |  Egyéb  |  Outdoor/indoor  |  Idegenforgalom  |  Szponzoráció  |  Média  |  Járműipar  |  Tőzsde  | 

TÖLTSE FEL!
Küldjön nekünk Ön is sajtóközleményeket, melyeket ellenőrzés után ingyenesen megjelenítünk! A feltöltéshez regisztráció szükséges, ami szintén ingyenes!