|
|
SAJTÓKÖZLEMÉNYEK | Digitalizáció | Növelte nyereségét az Optisoft tavaly
DIGITALIZÁCIÓ
optisoft | optisoft nyrt | ifrs | bét | széchenyi pihenőkártya | szép kártya | optisoft international zrt | nyereség
![]()
MTI: Növelte nyereségét az Optisoft tavaly
Országos | 2013-03-01 13:17 | MTI
Növelte nyereségét az Optosoft Nyrt. 2012-ben, miközben árbevétele több mint 75 millió forinttal elmaradt a tavalyitól. Növelte nyereségét az Optosoft Nyrt. 2012-ben, miközben árbevétele több mint 75 millió forinttal elmaradt a tavalyitól - derül ki a szoftverfejlesztéssel és üzemeltetéssel foglalkozó társaság pénteken közzétett tőzsdei gyorsjelentéséből. A cég éves árbevétele 521,7 millió forintról 446,4 millió forintra csökkent a konszolidált, nemzetközi számviteli elvek (IFRS) alapján készült jelentés szerint. Az üzemi nyereség 55 millió forintról 99,8 millió forintra nőtt 2012-ben. Az Optisoft konszolidált adózott eredménye több mint a duplájára, 34,9 millió forintról 82,9 millió forintra nőtt tavaly. Az Optisoft Nyrt. gyorsjelentése a szigorú költségcsökkentési programmal magyarázza, hogy a kedvezőtlen piaci környezet ellenére a 2011-es évnél jobbak lettek a cég eredményadatai. Míg 2011-ben az igénybevett szolgáltatások 189 millió forintot tettek ki, addig a költségcsökkentéssel tavaly 79,7 millió forintra mérséklődtek. Ezzel a 2010-ben megkezdett költségcsökkentési program lezárult. A BÉT-re 2011 decemberében bevezetett társaság a jelentésben ismertetett stratégiája szerint továbbra is jelen kíván lenni a cafeteria piacon, mint szolgáltató. Az Optisoft az idén erősíteni kívánja egészségpénztári szolgáltatásait és szolgáltatóként be kíván kapcsolódni a Széchenyi Pihenő Kártya (SZÉP-kártya) kibocsátásába. Leányvállalatán, az Optisoft International Zrt.-n keresztül pedig megjelenik az egészségügyi ellátásszervezés területén. Az Optisoft Nyrt. 18 főt foglalkoztat, a társaság alaptőkéje 365,7millió forint, saját tőkéje 901 millió forint volt a tavaly év végi kimutatás szerint. ![]() ![]()
TOVÁBBI ANYAGOK EBBŐL A KATEGÓRIÁBÓL
![]()
|
![]() ![]()
Internet |
Légi ipar |
Gazdasági Jog |
Karrier |
Gyógyszeripar |
Hirdető/márka |
Ügynökség |
Kutatás |
Mobil |
E-biznisz |
Kereskedelem |
Logisztika |
DM/Promóció |
Design |
Rendezvény |
Felelősség |
PR |
Pénzügy |
Konferencia |
Kultúra |
Oktatás |
Pályázati projekt |
Üzlet |
Környezet |
Támogatás |
Digitalizáció |
Energia |
Technológia |
Statisztika |
Építőipar |
Élelmiszeripar |
Mezőgazdaság |
Ingatlan |
Egyéb |
Outdoor/indoor |
Idegenforgalom |
Szponzoráció |
Média |
Járműipar |
Tőzsde |
![]()
TÖLTSE FEL!
Küldjön nekünk Ön is sajtóközleményeket, melyeket ellenőrzés után ingyenesen megjelenítünk! A feltöltéshez regisztráció szükséges, ami szintén ingyenes! ![]() ![]() ![]()
hőmérséklet | szivattyú | párásító | kávékapszula | Centrál Színház | autódekoráció | Knorr-Bremse | alumíniumkerítés | Iskolaszer | inkontinencia | lakásfelújítás | Játék | menstruáció | bónuszrendszer | tudás | retinol | hegesztőpajzs | Vizelettartás | bőrápolás | KunlunChem | tartálykutatás | Liszt Ferenc Kamarazenekar | hajópadló | társ
![]() |
PARTNEREINK
|